Ziedu kopšanas ieteikumi

Izpildiet mūsu floristu ieteikumus, lai rūpētos par jūsu ziediem un ilgāk saglabāt ziedus svaigus un skaistus!

Sagatavot
Piepildiet tīru vāzi ar ūdeni un pievienojiet ūdenim ziedu barojošu pulveri. Nogrieziet kātiņus un noņemiet lapas zem ūdens līmeņa.
Izbaudīt
Lai padarītu dāvanu no Interflora patīkamāku saņēmējam, mūsu pušķi ir izgatavoti no izsmalcinātākajiem svaigajiem ziediem.
Rūpējies par ziediem
Rūpīgi notīriet vāzi, apgrieziet kātiņus un regulāri laistiet.

Ko darīt pēc ziedu papīra noņemšanas?

Piepildiet tīru vāzi ar ūdeni un pievienojiet ūdenim ziedu barojošu pulveri.

Rūpīgi izmazgājiet vāzi ar mazgājamo līdzekli un ūdeni. Piepildiet to ar tīru ūdeni, taču neaizmirstiet atstāt vietu ziediem! Pievienojiet ūdenim pulveri, kas paredzēts barošanai un attīrīšanai - tas palīdzēs apgādāt grieztos ziedus ar nepieciešamajām barības vielām un paildzinās to mūžu, šis pulveris uzturēs ūdenī nepieciešamo pH līmeni un nogalinās nevajadzīgās baktērijas.

Tulpes, narcices mīl vēsu ūdeni. Taču vairums ziediem un pušķiem labāk izmantot siltu vai mazliet siltu ūdeni.

Nepieciešams atgriezt ziedu kātus.

Pirms lieciet ziedus ūdenī, atgrieziet 1-2 cm no katra ziedu kāta gala. Kokainiem un stiegrainiem kātiem veiciet diagonālu griezumu - tas palīdzēs ziediem saņemt vairāk ūdens. Lai apgrieztu ziedu kātus, izmantojiet asu un tīru nazi. Šķēres vai neasi asmeņi var sabojāt kātus un noslēgt atveres.

Rozēm, krizantēmām un neļķēm jūs varat veikt vēl garāku griezumu (4-5 cm), jo šiem ziediem nepieciešams vairāk ūdens. Ziediem ar mīkstiem kātiem, piemēram, tulpēm, iesakām veikt šķērsgriezumu, jo tās ir spējīgas īsā laikā uzņemt daudz ūdens, taču pārāk plašs griezums var veicināt pārāk ātru ziedu novecošanu.

Atbrīvojiet ziedus no lapām, kas atradīsies zem ūdens līmeņa un ielieciet ziedus vāzē.

Ielieciet ziedus vāzē tā, lai 2/3 vāzes būtu piepildītas ar ūdeni. 1/3 vāzes piepildiet ziediem ar mīkstiem kātiem, jo, piemēram, kallu un amariļļu kāti var sākt ātri pūt. Atbrīvojiet no lapām to kātu daļu, kas atradīsies zem ūdens. Rozes nav nepieciešams atbrīvot no ērkšķiem.

Par ziediem rūpējieties katru dienu.

Jo pušķī ir vairāk ziedu, jo ātrāk tie uzsūc ūdeni. Ūdens līmeni vāzē pārbaudiet katru dienu, nepieciešamības gadījumā ūdeni papildiniet. Tāpāt arī rekomendējam katru dienu vāzi izmazgāt. Vēl labāk, katru dienu veikt jaunu griezumu ziedu kātiem, sliktākajā gadījumā to veikt ik pēc dažām dienām. Vienlaicīgi apgrieziet sapuvušās daļas un izmetiet vecos ziedus.

Kad rozes sāk "nolaist galvas", atgrieziet to kātus un ielieciet tos karstā ūdenī apmēram uz vienu minūti. Tāpat var rīkoties, piemēram, ar gerberām, kuras ir zaudējušas stingrību, un citiem ziediem, kas mīl siltu klimatu. Cita tehnika - apsmidziniet ziedu lapas ar ūdeni un uz pāris stundām ievietojiet tos vēsā telpā.

Atrodiet ziediem īsto vietu.

  • Turiet vāzi prom no aukstiem caurvējiem. Novietojiet ziedus tālāk no tiešiem saules stariem vai siltuma avotiem, piemēram, radiatoriem.
  • Turiet augļu trauku tālu prom no ziediem. Daži augļi, īpaši banāni, izdala etilēna gāzi, kā rezultātā ziedi ātri izbalē.
  • Novietojiet vāzi vai puķu podu bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā.

Lielākā daļa ziedu var būt toksiski cilvēkiem un mājdzīvniekiem. Ļoti indīgas ir: acālija, flamingo zieds, lilija, poinsettia, amarilija (sīpols), krizantēma, hortenzija, ciklamens (sīpols), hiacinte, narciss, īrisa zieds. Arī neļķes, begonijas var būt indīgas mājdzīvniekiem. Jāpatur prātā arī tas, ka ziedus bieži apsmidzina ar dažādiem augu aizsardzības līdzekļiem un tie var atrasties uz zieda lapām.